Казанда татар теле һәм әдәбияты буенча төбәкара олимпиадага йомгак ясалды

2023 елның 17 феврале, җомга

2023 елның 14 февраленнән 17 февраленә кадәр Идел буе физик культура, спорт һәм туризм университеты базасында татар теле һәм әдәбияты буенча төбәкара олимпиада  - Россиянең 28 төбәгеннән педагог һәм остазлык елына багышланган сәнгать сүзе узды, шул исәптән: Башкортостан Республикасы, Марий Эл, Чувашия, Карелия, Әстерхан, Свердловск, Саратов, Түбән Новгород, Төмән, Ульяновск, Чиләбе, Омск, Оренбург, Пенза, Самара, Пермь крайларыннан 187 укучы һәм башкалар катнашты.

Әлеге чара РФ субъектлары мәгарифе белән идарә итү органнары белән төзелгән мәгариф өлкәсендә хезмәттәшлек итү, укучыларның туган (татар) теленең абруен күтәрү, татар һәм әдәбияты укытучыларына гамәли ярдәм күрсәтү турында килешүләрне гамәлгә ашыру максатыннан оештырылды. Бүләкләү тантанасы 16 февральдә Кәрим Тинчурин исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театрында узды, анда олимпиадада җиңүчеләргә һәм призерларга дипломнар һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды.

Төбәкара олимпиадада җиңүчеләр арасында - Дарина Ергизова Башкортостан Республикасының Бүздәк районы Каран урта мәктәбе укучысы.

Дарина Ергизованы җиңүләре белән котлыйбыз, сәламәтлек һәм алга таба уңышлар телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: